Program

Programblad

 FEBRUARI – APRIL 2019

Vecka: 7

Spelansv: Kjell   Ljudansv: Peo   Bild: Tony

  • Tis 12 kl.19 Bön för alla
  • Sön 17 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan John Breneman

Sång/Lovsång: Mikael och lovsångsledarna
Mötesl: Lennart Fredriksson

__________________________________

Vecka: 8

Spelansv: Anette   Ljud:Peo   Bild:Karolina

  • Tis 19 kl.18.30 Församlingsrådet
  • Ons 20 kl.19 Hemgrupper
  • Tors 21 kl.12 Sopplunch för alla
  • Sön 24 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Mark Mathur. Dop i samband med gudstjänsten.

Sång/Lovsång: Hanna/Jennie med team
Mötesl: Anette Grahn

__________________________________

Vecka: 9

MARS

Spelansv: Anette   Ljudansv: Håkan   Bild: Marie

  • Tis 26 kl.19 Lovsångsövning
  • Tis 26 kl.20 Styrelsen och församlingsrådet
  • Ons 27 kl.19 Bibelsamtal/bibelstudie
  • Tor 28 kl.18 Ungdomsföreningens årsmöte
  • Lör 2 kl.10.30 Andakt Österliden
  • Lör 2 kl.10-13 Loppishuset och Café Kaffebönan öppet
  • Lör 2 kl.18 Israel i våra hjärtan med Kjell och Gunilla Lindstedt
  • Sön 3 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Hans Andersson SAM, nattvard Lennart Fredriksson

Sång/Lovsång: Kjell/Arek och lovsångsledarna
Mötesl: Urban Grahn

_________________________________________

Vecka: 10

Spelansv: AC   Ljudansv: Torbjörn   Bild: Jakob

  • Tis 5 kl.18.30 Styrelsen
  • Ons 6 kl.19 Hemgrupper
  • Sön 10 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Mark Mathur, kyrklunch efter gudstjänsten
  • Sön 10 kl.18 Ekumenisk sånggudstjänst, Equmeniakyrkan, Kvillsfors

Sång/Lovsång: Ungdomarna
Mötesl: Bengt Fredriksson

_________________________________________

Vecka: 11

Spelansv: Kjell   Ljudansv: Mikael   Bild: Jeremia

  • Tis 12 kl.19 Bön för alla
  • Sön 17 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Jonathan Miller

Sång/Lovsång: Mikael/Daniel med team
Mötesl: Martin Aspegren

_________________________________________

Vecka: 12

Spelansv: Anette   Ljudansv: Peo   Bild: Tony

  • Tis 19 kl.18.30 Församlingsrådet
  • On 20 kl.19 Hemgrupper
  • Tor 21 kl.12 Sopplunch för alla
  • Sön 24 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Mark Mathur

Sång/Lovsång: Hanna/Jennie och lovsångsledarna
Mötesl: Anette Grahn

_________________________________________

Vecka: 13

Spelansv: AC   Ljudansv: Peo   Bild: Karolina

  • Tis 26 kl.19 Lovsångsövning
  • Tis 26 kl.20 Styrelsen och församlingsrådet
  • Ons 27 kl.19 Bibelsamtal/bibelstudie
  • Lör 30 kl.10.30 Andakt Österliden
  • Sön 31 kl.10 GUDSTJÄNST för alla åldrar, Åke Samuelsson

Sång/Lovsång: –
Mötesl: Andreas Lägervik

_________________________________________

Vecka: 14

April

Spelansv: Kjell   Ljudansv: Håkan   Bild: Marie

  • Tis 2 kl.18.30 Styrelsen
  • Ons 3 kl.19 Hemgrupper
  • Sön 7 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Mark Mathur, nattvard Kerstin Bergman

Sång/Lovsång: Ungdomarna
Mötesl: Christina Elander

_________________________________________

Vecka: 15

Spelansv: Anette   Ljudansv: Torbjörn   Bild: Jakob

  • Tis 9 kl.19 Bön för alla
  • Ons 10 kl.19 Bibelsamtal/bibelstudie
  • Lör 13 kl.18 Församlingskväll
  • Sön 14 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Mark Mathur

Sång/Lovsång: Mikael med team
Mötesl: Robert Bergman

_________________________________________

Vecka: 16

Spelansv: AC   Ljudansv: Mikael   Bild: Jeremia

  • Tis 16 kl.18.30 Församlingsrådet
  • Ons 17 kl.19 Hemgrupper
  • Tor 18 kl.19 Getsemanestund
  • Fre 19 kl.18 GUDSTJÄNST, predikan Anita Barker Andersen
  • Sön 21 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Anita Barker Andersen

Sång/Lovsång: Hanna/Jennie med team
Mötesl: Monika Fredriksson

_________________________________________

Vecka: 17

Spelansv: Anette   Ljudansv: Peo   Bild: Tony

  • Tis 23 kl.19 Lovsångsövning
  • Tis 23 kl.20 Styrelsen och församlingsrådet
  • Lör 27 kl.10.30 Andakt Österliden
  • Lör 27 kl.18 Kvällsmöte med Håkan och Gunilla Gniste
  • Sön 28 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Håkan och Gunilla Gniste

Sång/Lovsång: Kjell/Arek och lovsångsledarna
Mötesl: Urban Grahn