Program

Oktober

Vecka: 42

  • Spelansv: AC    Ljudansv: Peo    Bild: Tony
  • Tis 15 kl.18.30 Församlingsrådet
  • Ons 16 kl 10 Bön i kyrkan
  • Ons 16 kl.18.30 Alfa
  • Ons 16 kl.19 Hemgrupper
  • Fre 18 kl.19.00 Grow ungdomsmöte
  • Lör 19 kl.10-12 Loppishuset öppet
  • Sön 20 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Mark Mathur

Sång/Lovsång: Mikael/Daniel med team
Mötesl: Martin Aspegren

__________________________________

Vecka: 43

Spelansv: Kjell    Ljudansv: Peo    Bild: Karolina

  • Tis 22 kl.20 Styrelsen och församlingsrådet
  • Tor 24 kl.12 Sopplunch
  • Sön 27 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Mark Mathur

Sång/Lovsång: Kjell/Arek och lovsångsledarna
Mötesl: Monika Fredriksson

__________________________________

Vecka: 44

November

Spelansv: AC    Ljudansv: Håkan    Bild: Marie

  • Tis 29 kl.19 Lovsångsövning med Mikael
  • Ons 30 kl 10 Bön i kyrkan
  • Ons 30 kl.19 Hemgrupper
  • Sön 3  kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Jacob Collin, nattvard Arek Iwanyszyn

Sång/Lovsång: Jennie med team
Mötesl: Robert Bergman

__________________________________

Vecka: 45

Spelansv: AC    Ljudansv: Torbjörn    Bild: Jakob

  • Tis 5 kl.18.30 Styrelsen
  • Lör 9 kl.10.30 Andakt Österliden
  • Lör 9 kl.18 UV-auktion
  • Sön 10 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Mark Mathur

Sång/Lovsång: Hanna C och ungdomarna
Mötesl: AC

__________________________________

Vecka: 46

Spelansv: AC    Ljudansv: Mikael    Bild: Jeremia

  • Tis 12 kl.18.30 Församlingsrådet
  • Ons 13 kl.18.30 Alfa
  • Ons 13 kl.19 Hemgrupper
  • Lör 16 kl.10-13 Loppis julbasar
  • Sön 17 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Mark Mathur

Sång/Lovsång: Mikael och lovsångsledarna
Mötesl: Christina Elander

__________________________________

Vecka: 47

Spelansv: Anette    Ljudansv: Peo  Bild: Tony

  • Tis 19 kl.19.00 Bön för alla
  • Ons 20 kl.19 Bibelstudie
  • Sön 24 kl.10 GUDSTJÄNST

Sång/Lovsång: Kjell/Arek med team
Mötesl: Lennart Fredriksson

__________________________________

Vecka: 48

Spelansv: Anette    Ljudansv: Peo    Bild: Karolina

  • Tis 26 kl.19 Lovsångsövning med Hanna C och ungdomarna
  • Tis 26 kl.20 Styrelsen och församlingsrådet
  • Ons 27 kl.19 Hemgrupper
  • Lör 30 kl.18 Församlingskväll
  • Sön 1 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Bertil Andersson

Sång/Lovsång: Hanna C och ungdomarna
Mötesl: Anette Grahn

_________________________________

Vecka: 49

December

Spelansv: Anette    Ljudansv: Håkan    Bild: Marie

  • Tis 3 kl.18.30 Styrelsen
  • Ons 4 kl.19 Bibelstudie
  • Lör 7 kl.10.30 Andakt Österliden
  • Sön 8 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Jonathan Miller, nattvard Monika Fredriksson

Sång/Lovsång: Mikael/Daniel med team
Mötesl: Urban Grahn

__________________________________

Vecka: 50

Spelansv: –    Ljudansv: Torbjörn    Bild: Jakob

  • Tis 10 kl.18.30 Församlingsrådet
  • Ons 11 kl.18,30 Alfa
  • Ons 11 kl.19 Hemgrupper
  • Lör 14 kl.10-13 Loppis
  • Sön 15 kl.10 Hjälteskolans julfest

Mötesl: Andreas Lägervik

__________________________________

Vecka: 51

Spelansv: Kjell    Ljudansv: Mikael    Bild: Jeremia

Sön 22 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Mark Mathur

Sång/Lovsång: Kjell/Arek med team
Mötesl: Stefan Ewers

__________________________________

Vecka: 52

Spelansv: Kjell    Ljudansv: Peo    Bild: Tony

  • Tis 24 kl.10 Samling vid krubban med Dahléns, Aspegrens och Kjell P
  • Sön 29 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Mark Mathur

Sång/Lovsång: Hanna E/Jennie och lovsångsledarna
Mötesl: Monika Fredriksson

__________________________________