Program

JUNI-JULI 2019

JUNI

Vecka: 25

Spelansv: Kjell   Ljudansv: Torbjörn   Bild: Jakob

  • Tis 18 kl.19 Bön för alla
  • Lör 22 kl.10.30 Andakt Österliden
  • Sön 23 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Mark Mathur

Sång/Lovsång: Kjell/Arek med team

Vecka: 26

Spelansv: –   Ljudansv: Mikael   Bild: Jeremia

  • Tis 25 kl.19 Lovsångsövning
  • Tis 25 kl.20 Styrelsen och församlingsrådet
  • Tis 25 – Sön 30 UV-lägret ”Oslagbart”
  • Ons 26 kl.19 Hemgrupper
  • Sön 30 kl.11 UV Scout Lägergudstjänst UV, Eds gård Bor

_________________________________________

Vecka: 27

Juli 2019

Spelansv: Kjell    Ljudansv: Peo    Bild: Tony

  • Sön 7 juli kl.9.00 dop i Aspö.
  • Sön 7 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Mark Mathur, nattvard Monika Fredriksson

Mötesl: Monika Fredriksson

_________________________________________

Vecka: 28

Spelansv: Kjell    Ljudansv: Peo    Bild: Karolina

  • Sön 14 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Mark Mathur

Mötesl: Lennart Fredriksson

_________________________________________

Vecka: 29

Spelansv: Hanna E    Ljudansv: Håkan    Bild: Marie

  • Lör 20 kl.10.30 Andakt Österliden
  • Sön 21 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Luke Thomas

Mötesl: Stefan Ewers

_________________________________________

Vecka: 30

Spelansv: Kjell    Ljudansv: Torbjörn    Bild: Jakob

  • Sön 28 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Wally Schoon

Mötesl: Martin Aspegren

_________________________________________

Vecka: 31

Augusti

Spelansv: –    Ljudansv: Mikael    Bild: Jeremia

  • Sön 4 kl.14 Sommarmöte i Mamrelund med Dan-Inge Olsson

_________________________________________

Vecka: 32

Spelansv: AC    Ljudansv: Peo    Bild: Tony

  • Tis 6 kl.18.30 Styrelsen
  • Sön 11 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Johan Carlsén, nattvard Bertil Andersson

Sång/Lovsång: –
Mötesl: Bengt Fredriksson

_________________________________________

Vecka: 33

Spelansv:  AC    Ljudansv: Peo    Bild: Karolina

  • Tis 13 kl.19 Bön för alla
  • Lör 17 kl.10.30 Andakt Österliden
  • Sön 18 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Josef från Indien

Sång/Lovsång: Kjell/Arek med team
Mötesl: AC

_________________________________________

Vecka: 34

Spelansv: AC    Ljudansv: Håkan    Bild: Marie

  • Tis 20 kl.18.30 Församlingsrådet
  • Ons 21 kl.19 Hemgrupper
  • Ons 21 kl.19 ekumenisk gudstjänst i Sjöarp, Tomas Lavesson
  • Sön 25 kl.10 GUDSTJÄNST, predikan Mark Mathur

Sång/Lovsång: Hanna C och ungdomarna
Mötesl: Christina Elander

_________________________________________

Vecka: 35

Spelansv: Kjell    Ljudansv: Torbjörn    Bild: Jakob

  • Tis 27 kl.20 Styrelsen och församlingsrådet
  • Fre 30 aug – Sön 1 sep församlingshelg Gransnäs

Sång/Lovsång: Lovsångsledarna och team
Mötesl: Robert Bergman